Adipex retard

2.5/5 - (2 votes)
Adipex retard patří mezi léky podporující hubnutí. Jeho hlavním úkolem je utlumit chuť k jídlu a zároveň potlačit pocit hladu. Jedná se o výrobek rakouské farmaceutické společnosti. Jaké jsou výhody a nevýhody tohoto přípravku na hubnutí a jaká jsou rizika spojená s tímto přípravkem, se dočteme v tomto článku.

Účinná látka – fentermin

Mezi hlavní účinné látky Adipexu patří fentermin. Ten se předepisuje pro rychlý úbytek hmotnosti u lidí, jejich BMI (body mass index) je vyšší než 27. U těchto lidí existují nemoci spojené s obezitou, nebo jim tyto nemoci hrozí (diabetes, vysoký tlak, srdeční onemocnění apod.). Pacient si může všimnout, že už od prvního dne použití fenterminu se jeho tělesná hmotnost snižuje. Úbytek váhy je na začátku rapidní, postupně se však snižuje.

Jak dlouho se může fentermin užívat?

Lékaři předepisují léky obsahující fentermin pouze krátkodobě. Většinou je cílem snížit svou hmotnost o 5 až 15 %. Možná se to někomu může zdát jako nízké číslo, ale ztráta hmotnosti vyšší než 5 % snižuje krevní tlak, zvyšuje citlivost buněk na inzulín a zlepšuje index krevního cukru. Ve výjimečných případech se fentermin předepisuje pouze na víkend. Týká se to lidí, kteří nedokážou kontrolovat své chutě, když jsou celý den doma.

Adipex retard – nevýhody

Mezi hlavní nevýhody tohoto přípravku patří to, že je k dostání pouze na lékařský předpis. Důvodem je to, že je s ním spjato velké množství vedlejších účinků. Mezi jeho hlavní funkce patří snížení chuti k jídlu a zamezení pocitu hladu, ale nepomáhá spalovat tuky ani cukry. Hubnutí je tedy způsobeno omezením impulzívního mlsání. Po vysazení tedy hrozí opětovné přibývání na váze.

Vedlejší účinky

Mezi nejzávažnější vedlejší účinky patří poruchy pozornosti, a tak je třeba si promyslet, zda pod vlivem tohoto výrobku budete například řídit. Při dlouhodobém užívání (více než 3 měsíce) vzniká riziko závislosti na tomto přípravku a zvýšené riziko onemocnění srdce. Adipex může dále způsobit alergickou reakci, nespavost nebo také astmatický záchvat. Mezi psychologické vedlejší účinky patří psychóza, závratě, deprese, nervozita, nadměrné vzrušení a další.

Adipex retard – výhody

Výhodou je snadnost používání – stačí sníst jednu tabletu ráno a řádně ji zapít vodou. Účinku tohoto léku (ztráta chuti k jídlu) je dosaženo hodinu po požití tablety. Průměrná doba trvání je 8 hodin. Při pravidelném používání po dobu několika měsíců klesá úroveň a délka trvání účinnosti tohoto přípravku. Další výhodou je to, že Adipex skutečně funguje – každý, kdo s ním má zkušenosti, přiznal, že v průběhu konzumace Adipexu zhubnul.

Pro koho není přípravek určen?

Vzhledem k obsahu želatiny není přípravek určen pro vegetariány. Konzumování tohoto přípravku by se samozřejmě měly vynechat těhotné a kojící ženy, děti a dospívající. Kontraindikace je se spoustou dalších léků – například antidepresiva či léky na vysoký tlak.

Pro koho je přípravek určen?

Přípravek by měli užívat pouze lidé, u kterých jsou rizika spojená s obezitou větší, než rizika spojená s užíváním tohoto přípravku. Takový lidé mají BMI vyšší než 30.

Dávkování

Doporučená denní dávka je pouze jedna tableta Adipexu denně. Při požití dvou a více tobolek může dojít k předávkování. Mezi hlavní příznaky předávkování patří třes, úzkost, křeče, halucinace, ospalost, hypertenze nebo hypotenze, průjmy, nevolnost, zvracení, dušnost.

Adipex – závěrečný verdikt

I při užívání Adipexu je třeba se zaměřit na zdravou stravu a cvičení. Účinnost těchto léků je stoprocentní, není ale vhodné jeho dlouhodobé užívání. Po vysazení léků je třeba se o to více zaměřit na zdravý životní styl, aby nedošlo k opětovnému přibývání na váze. Jedná se o velmi silný lék, který dokáže ovlivnit fyzické i duševní zdraví člověka, proto je při jeho užívání potřeba dohled lékaře.

Adipex retard
Doporučujeme
300x600.png


Služby a produkty zde prezentované nelze objednávat na tomto webu. Kliknutím na příslušné propagační odkazy přejdete do e-shopu prodejce, kde můžete učinit objednávku.
Podmínky užití webu | Ochrana osobních údajů | Zásady cookies