Ananas – vynikající zdroj vitamínů

Ananas je doslova vitamínová bomba. Toto exotické ovoce se může pyšnit hned několika vitamíny, mezi které patří například vitamín C, vitamíny skupiny B, kyselina listová a betakaroten.

Vitamín C

Tento vitamín je pro naše tělo a zdravý velmi důležitý, a jelikož si jej tělo nedokáže samo vytvořit, musíme tento vitamín přijímat v potravě.

Nedostatek vitamínu C v našem těle může způsobit mnoho problému, mezi které se řadí například chudokrevnost, snížená odolnost vůči nemocem, horší pevnost kostí (především u dětí), únava a vyčerpání.

Vitamíny skupiny B

Vitamíny skupiny B se vytvářejí v těle působením slunce nebo jej můžeme přijímat v potravě.

Nedostatek tohoto vitamínu oslabuje naše kosti a zvyšuje riziko osteoporózy (kostní choroby).

Kyselina listová

Mimo to, že kyselina listová je ideálním vitamínem pro těhotné ženy, nám také napomáhá při hojení ran.

Betakaroten

Díky betakarotenu dokážeme i za horších světelných podmínek rozeznávat perfektně barvy okolo sebe. Můžeme tedy říci, že betakaroten má opravdu velký vliv na náš zrak. Máme-li dostatek betakarotenu v těle, můžeme tím dosáhnout hebké pleti a zdravé pokožky.

Je nutno podoktnout, že všechny výše zmiňované vitamíny mají o mnoho více výhod a není v našich silách je zde vypsat všechny. Víte-li o dalších výhodách, které by zde neměli chybět a o kterých by lidé měli vědět, dejte nám vědět do komentářů a my je zde zveřejníme.

A vitamíny to rozhodně nekončí!

Vitamíny rozhodně nejsou jedinou výhodou tohoto tropického ovoce. Ananas vám dále nabídne vynikající tropickou chuť plnou šťávy a také nespočet možností, jak ho zužitkovat. Ananas lze využít při vaření nebo přípravě chutných nápojů. Díky nízkému obsahu kalorií se nemusíte bát ani o vaši postavu.

Sportujete? Pak by ananas ve vašem jídelníčku neměl chybět!

Ananas obsahuje totiž bromelin, jenž je látka oblíbená především u sportovců. Bromelin pomáhá zlepšovat fyzickou zdatnost a tvorbu svalové hmoty.

Něco pro ženy

Tento druh ovoce obsahuje látku zvanou biotin, která napomáhá udržet vaši pleť, vlasy a nehty zdravé.

Ananas
Doporučujeme
300x600.png


Služby a produkty zde prezentované nelze objednávat na tomto webu. Kliknutím na příslušné propagační odkazy přejdete do e-shopu prodejce, kde můžete učinit objednávku.
Podmínky užití webu | Ochrana osobních údajů

Podmínky