Ananas – vynikající zdroj vitamínů

Rate this post
Ananas je doslova vitamínová bomba. Toto exotické ovoce se může pyšnit hned několika vitamíny, mezi které patří například vitamín C, vitamíny skupiny B, kyselina listová a betakaroten.

Vitamín C

Tento vitamín je pro naše tělo a zdravý velmi důležitý, a jelikož si jej tělo nedokáže samo vytvořit, musíme tento vitamín přijímat v potravě.

Nedostatek vitamínu C v našem těle může způsobit mnoho problému, mezi které se řadí například chudokrevnost, snížená odolnost vůči nemocem, horší pevnost kostí (především u dětí), únava a vyčerpání.

Vitamíny skupiny B

Vitamíny skupiny B se vytvářejí v těle působením slunce nebo jej můžeme přijímat v potravě.

Nedostatek tohoto vitamínu oslabuje naše kosti a zvyšuje riziko osteoporózy (kostní choroby).

Kyselina listová

Mimo to, že kyselina listová je ideálním vitamínem pro těhotné ženy, nám také napomáhá při hojení ran.

Betakaroten

Díky betakarotenu dokážeme i za horších světelných podmínek rozeznávat perfektně barvy okolo sebe. Můžeme tedy říci, že betakaroten má opravdu velký vliv na náš zrak. Máme-li dostatek betakarotenu v těle, můžeme tím dosáhnout hebké pleti a zdravé pokožky.

Je nutno podoktnout, že všechny výše zmiňované vitamíny mají o mnoho více výhod a není v našich silách je zde vypsat všechny. Víte-li o dalších výhodách, které by zde neměli chybět a o kterých by lidé měli vědět, dejte nám vědět do komentářů a my je zde zveřejníme.

A vitamíny to rozhodně nekončí!

Vitamíny rozhodně nejsou jedinou výhodou tohoto tropického ovoce. Ananas vám dále nabídne vynikající tropickou chuť plnou šťávy a také nespočet možností, jak ho zužitkovat. Ananas lze využít při vaření nebo přípravě chutných nápojů. Díky nízkému obsahu kalorií se nemusíte bát ani o vaši postavu.

Sportujete? Pak by ananas ve vašem jídelníčku neměl chybět!

Ananas obsahuje totiž bromelin, jenž je látka oblíbená především u sportovců. Bromelin pomáhá zlepšovat fyzickou zdatnost a tvorbu svalové hmoty.

Něco pro ženy

Tento druh ovoce obsahuje látku zvanou biotin, která napomáhá udržet vaši pleť, vlasy a nehty zdravé.

Ananas
Doporučujeme
300x600.png


Služby a produkty zde prezentované nelze objednávat na tomto webu. Kliknutím na příslušné propagační odkazy přejdete do e-shopu prodejce, kde můžete učinit objednávku.
Podmínky užití webu | Ochrana osobních údajů | Zásady cookies