Blesková jablečná dieta

Rate this post
Blesková jablečná dieta patří mezi tzv. „rychlé diety“, které je vhodné držet jen jednou za čas a ne příliš často. Ve smyslu rychlých nebo také bleskových diet je jablečná jednou z nejefektivnějších, protože díky ní můžete za pouhých 5 dní zhubnout až 7 kg. Nicméně, je to velmi přísná dieta, ve které je hlavní složkou právě jablko. Její pravidla představíme v tomto článku.

Co je jablečná dieta?

Jablečná dieta je náhradní strava, kterou se řídíte po pět dní. Obsah kalorií je ve srovnání s normálními stravovacími návyky výrazně nižší. Blesková jablečná dieta není kompatibilní se sportem, proto v jejím průběhu rozhodně necvičte. Velmi důležité je vypít alespoň 2 litry vody denně. Tato dieta zaručuje žádné hladovění.

Proč zrovna jablka?

Jablka obsahují velký podíl vody a velmi málo kalorií, a proto účinně pomáhají k rychlému snížení hmotnosti. Jablko je bohaté na esenciální aminokyseliny, cukry a vlákninu. Taktéž obsahuje živiny, které lidskému tělu dodávají sílu a vitalitu. Jablka mají schopnost pročišťovat lidský organismus a odstraňovat tuk. Navíc obsahují vlákninu, která pomáhá proti pocitu hladu.

Vlastnosti jablek pro hubnutí

Vlastnosti jablek pro hubnutí jsou následující:

 • Detoxikace – jablka mají čisticí účinek, který napomáhá odstranit škodlivé toxiny z těla.
 • Méně špatného cholesterolu – konzumací jablek snižujeme špatný cholesterol v krvi a také riziko kardiovaskulárních onemocnění.
 • Obsah vlákniny, málo kalorií obsažené v jablcích.

Jablečná dieta – jídelníček na 5 dnů

Protože se jedná o velmi přísný dietní plán, je třeba striktně se držet tohoto menu, které nabízíme. Jakákoli jiná kombinace jídel nezaručí úbytek váhy.

 1. Jíte pouze jablka, a to v takovém množství jaké chcete. Vypijte minimálně dva litry vody.
 2. Snídaně: jablka v libovolném množství.

Oběd: zelený salát s citronovou šťávou a cottage sýrem.

Večeře: jablka v libovolném množství.

 1. Snídaně: celozrnný plátek chleba, plátek krůtí prsní šunky a jedno jablko.

Oběd: zelený salát s mrkví a celerem.

Večeře: jablka v libovolném množství.

 1. Snídaně: celozrnný plátek chleba, plátek krůtí prsní šunky a jedno jablko.

Oběd: dušená zelenina a jedna plechovka tuňáka ve vlastní šťávě.

Večeře: 50 g rýže, kterou uvaříme v hrnku nízkotučného mléka.

 1. Snídaně: jedno jablko, jedno vařené vejce a plátek celozrnného chleba.

Oběd: jeden salát s dušenou zeleninou a dušeným kuřecím prsem.

Večeře: jablka v libovolném množství.

Po skončení diety

Po skončení této diety je nutné dbát na správné a zdravé stravování, jinak shozená kila opět naberete zpět. Omezte příjem sacharidů po dobu několika týdnů po dietě. Po skončení diety cvičte alespoň třikrát týdně, abyste vytvarovali svou postavu, u které došlo k výrazné ztrátě hmotnosti za krátkou dobu. A pozor – s každým dalším zavedením jablečné diety, budou výsledky čím dál menší…

Výhody bleskové jablečné diety

Stejně jako ostatní diety, i jablečná má své výhody a nevýhody. Mezi její výhody patří:

 • Tuto dietu je jednoduché držet a plnit její instrukce, protože jídla v ní obsažená jsou jednoduchá a není třeba počítat kalorie.
 • Výsledky jablečné diety jsou skutečné a viditelné: úbytek na váze ve výši 5 – 7 kg za pět dnů.
 • Nejste hladoví – kdykoli máte hlad, můžete si dát jablko.
 • Vzhledem k vysokému obsahu vlákniny v této dietě budete mít delší pocit nasycení.

Nevýhody bleskové jablečné diety

Také nevýhody bleskové jablečné diety byste měli znát:

 • Jo-jo efekt. Je velmi pravděpodobné, že těch 5 – 7 kg, které jste zhubli v rámci diety, opět naberete zpět s tím, jak se vrátíte ke svým normálním stravovacím návykům.
 • Málo energie: příjem kalorií v průběhu této diety je velmi nízký, takže můžete mít pocit únavy. Vyhněte se proto fyzické zátěži v průběhu této diety a zvolněte také ve svém hektickém životním stylu. Pomůže více odpočinku.
 • Nezkrotné chutě k jídlu: ačkoli tato dieta obsahuje vlákninu, která vás zasytí, pravdou je, že od chutí k jídlu vám nepomůže. Je to způsobeno tím, že jíte jen málo druhů jídla a vaše tělo touží i po jiných chutích.
 • Jablečná dieta podporuje několik zvyků nezdravého životního stylu. V dlouhodobém horizontu může poškodit vaše zdraví.

Závěrem…

Blesková jablečná dieta není dokonalá, ale nabízí způsob rychlého hubnutí. Je vhodná krátkodobě, když potřebujete rychle zhubnout (například na svatbu, do plavek apod.). Její dlouhodobé užívání může být pro lidské tělo škodlivé, proto ji držte maximálně týden. Její výsledky jsou však nezpochybnitelné a viditelné.

Blesková jablečná dieta
Doporučujeme
300x600.png


Služby a produkty zde prezentované nelze objednávat na tomto webu. Kliknutím na příslušné propagační odkazy přejdete do e-shopu prodejce, kde můžete učinit objednávku.
Podmínky užití webu | Ochrana osobních údajů | Zásady cookies