Česnek a jeho léčivé účinky

Rate this post
Možná si budete říkat, že česnek není rozhodně nic pro vás, jelikož nepotřebujete, aby z vašich úst vycházel divný zápach, který nikoho neoslní. Ovšem pokud se s touto nevýhodou česneku smíříte, můžete očekávat účinky, které jsou zkrátka k nezaplacení. Navíc v dnešní době již existuje několik prověřených rad, které nepříjemný zápach z úst po česneku dokáží eliminovat a vy se tak nebudete muset nijak omezovat.

Léčivé účinky česneku?

Česnekový čaj proti nachlazení

Věděli jste, že z česneku lze udělat čaj, který nás dokáže zbavit nachlazení? Jediné co je zapotřebí udělat je rozmačkat česnek. Následně ho nechat na pár minut vyluhovat ve vřelé vodě, přecedit a následně vypít.

Stop akné

Neustále vás trápí vaše akné a nedokážou vám poradit ani předražené přípravky? Co takhle zkusit rozkrojený česnek přiložit na postižené místo a nechat jej na určitou dobu působit.

Vitamín B6

Česnek obsahuje vitamín B6, který dokáže bojovat proti výkyvům nálad. Mimo jiné také napomáhá lepší funkci imunitního systému.

Afrodiziakální účinky

Zapomeňte na zápach a využijte možností, které vám tato zázračná rostlina nabízí.

A samozřejmě nám česnek dokáže nabídnout o mnoho více účinků, ale zde je pak zapotřebí většinou ještě přidat pár dalších ingrediencí.

Nevýhody

Jako každá potravina má své výhody a nevýhody, není tomu jinak ani u česneku. Co vám však prozradím je, že výhody zde převládají.

Zápach

Jak již bylo zmíněno na začátku článku, jednu z hlavních nevýhod česneku tvoří jeho zápach, který nám po jeho užití vychází z úst.

Těžce stravitelný

Česnek je potravina, jenž se velmi těžce tráví. Pokud chcete trávení česneku urychlit, rozřízněte česnek a vytáhněte z jeho středu klíček, který se zde nachází.

Pálení žáhy

Nemusí to být u každého, ale je třeba s touto nevýhodou počítat, že může u někoho nastat.

Jak se zbavit zápachu z úst?

Zbavit se zápachu z našich úst můžeme hned několika způsoby:

  1. Vypitím sklenice mléka
  2. Žvýkáním žvýkačky, hřebíčku, petrželové natě nebo zrnka kávy
  3. Ústní vodou
  4. Čištěním zubů
  5. Rozkrojením česneku a odstraněním klíčku, který se nachází v samotném středu

Rozšiřte své znalosti o česneku více v článku Zázračná bylina jménem česnek.

Česnek
Doporučujeme
300x600.png


Služby a produkty zde prezentované nelze objednávat na tomto webu. Kliknutím na příslušné propagační odkazy přejdete do e-shopu prodejce, kde můžete učinit objednávku.
Podmínky užití webu | Ochrana osobních údajů | Zásady cookies