Cesta ke zdravému životnímu stylu

Rate this post
Netvrdíme, že cesta ke zdravému životnímu stylu bude jednoduchá, avšak vydáte-li se po této cestě, můžete očekávat, že váš život se změní k lepšímu.

Cesta ke zdravému životnímu stylu vám přinese zásadní změny ve vašem životě, které vás naučí určitému řádu neboli pravidelnosti. Neexistuje totiž nic lepšího, než když něco děláte pravidelně a stane se tak daná aktivita pro vás zvykem na místo povinností.

Každý člověk má tendenci se neustále vymlouvat nebo věci odkládat a to nám do života nepřináší nic dobrého.

V následujících odstavcích si popíšeme všechny změny, ke kterým byste se postupně měli propracovat, abyste byli zdraví, vyrovnaní a prodloužili si svůj život.

Provádějte cvičení na srdce

Kardio

Jelikož nás naše srdce drží při životě, měli bychom mu věnovat značnou dávku péče. To můžeme zařídit formou různých kardio cvičení, která posilují náš kardiovaskulární systém (oběhovou soustavu) a postupem času napomáhají ke snížení naší tepové frekvence.

Mezi kardio cvičení můžeme zařadit jízdu na kole či rotopedu, běhání, plavání, ale také např. veslový trenažér ve fitness centru.

Optimální čas pro kradio je 30 minut denně, avšak zpočátku na tyto tréninky vaše tělo nemusí být zvyklé, a proto můžete dobu tréninku přizpůsobit vaší fyzické zdatnosti.

Vybudujte si sílu

síla

Ačkoliv samotná síla není až tak důležitá pro naše zdraví, je důležité, abychom ji trénovali. Tím, že budeme cvičit s různými váhami (opravdu nezáleží jestli zvedáte mnoho nebo ne), se nám postupem času začnou tvořit svaly, které zvyšují náš bazální metabolismus. Ten dodává tělu nezbytnou energii k tomu, abychom mohli správně fungovat.

Sportujte

Sport

Každý z nás má svůj oblíbený sport a je jedno jestli je to golf, stolní tenis, fotbal nebo cokoliv jiného. Ve všech případech zde využíváte pohyb, který vás bude držet ve skvělé kondici.

Zapojte do vašeho nového životního stylu rodinu a vaše známé

rodina

Zapojením rodiny nebo vašich známých získáte skvělou partu lidí, která se bude ve všem podporovat. Navíc budete dělat vše co chcete bez toho, aniž byste museli zapomínat na své blízké a všichni tak spolu můžete trávit zdravě a zábavně váš čas.

Udržujte si svou váhu

Udržování váhy

Snažte se konzumovat méně kalorická jídla, abyste dosáhli nižší tělesné hmotnosti a udrželi si tak svoje zdraví.

Vyhýbejte se průmyslově zpracovaným potravinám

Průmyslově zpracované potraviny

Už jen tím, že se vyhnete průmyslově zpracovaným potravinám, můžete zlepšit svůj zdravotní stav, zabránit přibývání na váze a různým nemocem. Průmyslově zpracované potraviny mají totiž za následek hyperaktivitu, některé druhy rakoviny, ale také přibývání na váze.

Ovládejte své chutě

Ovládejte své chutě

Tím, že nedokážete ve večerních hodinách jít spát bez toho, aniž byste si dali ještě nějaké jídlo, si sami sobě škodíte. Zvyšujete si šanci k dalším kilům navíc a otevíráte si tak doslova bránu k obezitě, která je důvodem ke vzniku různých nemocí.

Spěte

Spánek

Pravidelný spánek, který bude trvat doporučených 8 hodin má pozitivní vliv na naše zdraví a snížení hmotnosti. Naopak nedostatek spánku vede k uvolňování nechtěných hormonů, které vedou k ukládání tuků.

Vyhýbejte se stresu

Stres

U stresu to je podobně jako s nedostatkem spánku. Jestliže se neustále budete stresovat, budou se vám uvolňovat nežádoucí hormony, které vedou ke zvýšení tělesné hmotnosti a jiným onemocněním. Chcete-li stresovým situacím předejít, je nezbytně nutné, abyste začali sledovat jejich příčinu a vytvořit si tak určitý plán. Ten vám postupem času pomůže se stresu zbavit.

Ideálním řešením je také provádět určitá cvičení, která vedou ke snížení stresu. Mezi tato cvičení patří např. hluboké dýchání po dobu pěti až deseti minut nebo cvičení jógy.

Zdravý životní styl krok po kroku

Myslíte-li to se zdravým životním stylem vážně, je zapotřebí abyste začali všechny výše zmiňované kroky provádět postupně a jakmile si na každý jednotlivý krok zvyknete, přidejte k němu další. Jenom tímto zdlouhavým postupem se můžete postupně dopracovat ke zdraví a lepšímu životu.

Proč nepraktikovat vše najednou ihned poté, co se rozhodnu pro zdravý životní styl? Je to jednoduché, jestliže budete muset ve svém životě udělat několik zásadních změn najednou, pravděpodobně byste časem hledali cestu ke komfortní zóně, která by vás stáhla zpátky k životu, který jste již žít nechtěli.

Zdravý životní styl
Doporučujeme
300x600.png


Služby a produkty zde prezentované nelze objednávat na tomto webu. Kliknutím na příslušné propagační odkazy přejdete do e-shopu prodejce, kde můžete učinit objednávku.
Podmínky užití webu | Ochrana osobních údajů | Zásady cookies