Cibule aneb levný přírodní lék

Rate this post
Jakmile se řekne cibule, každý si okamžitě vybaví divný zápach z úst a slzy z očí, které při krájení cibule tečou proudem. Málo z nás si však vybaví klady, které cibule má, a proto se dnes zaměříme právě na ně.

Proč jíst cibuli?

Důvodů proč jíst cibuli existuje několik a bude jen na vás, jestli vás tyto důvody přesvědčí k častější konzumaci cibule nebo ne.

Cibule jako prevence proti infarktu a vysokému tlaku

Cibule obsahuje látky mezi, které patří například silice. Tyto látky nám pomáhají posílit naše srdce a krevní oběh a stávají se tak přírodní prevencí proti infarktu a vysokému tlaku.

Snižuje hladinu cukru v krvi

Jelikož cibule snižuje hladinu cukru v krvi, stává se ideální především pro diabetiky.

Zmírňuje stres

Věděli jste, že cibule je něco jako sedativum na náš nervový systém? Dostáváte-li se tedy často do stresových situací, konzumujte více cibuli než doposud a problémy ze stresem by se měli zmírnit.

Vlasy jako z pohádky

Chcete dosáhnout toho, aby vaše vlasy byly dokonale lesklé, nemastili se a nevypadávali? Stačí potřít vlasy šťávou z cibule, a jakmile se probudíte, důkladně je umyjte.

Prevence proti rakovině

Pravidelná konzumace cibule je skvělou prevencí proti rakovině hrtanu, střev a vaječníku.

Zabraňuje otoku a pálení při štípnutí hmyzem

Byli jste poštípáni hmyzem a chcete se vyvarovat otoku nebo bolestivému pálení? Potřete si toto místo šťávou z cibule a máte vystaráno.

Co je dobré vědět o těchto účincích?

Všechno má svůj čas a výsledky se nemusí vždy dostavit ihned. Vytrvejte tedy a věřte, že výsledek se dostaví.

Na co si dát pozor?

Necháme-li rozkrojenou cibuli v lednici nebo kdekoliv v místnosti volně ležet, stává se toxickou a pro nás v případě konzumace velmi nebezpečnou. Rozkrájená cibule jako taková je doslova lapačem bakterií a virů, které doma máme.

Co lze připravit z cibule

Z cibule si můžete např. uvařit vynikající cibulový čaj, který bude mít pozitivní účinky při nachlazení.

A jestliže se chcete o přírodní medicíně dozvědět více, můžete také navštívit magazín pro ženy, kde najdete plno skvělých rad nejen z oblasti zdravého životního stylu.

Cibule
Doporučujeme
300x600.png


Služby a produkty zde prezentované nelze objednávat na tomto webu. Kliknutím na příslušné propagační odkazy přejdete do e-shopu prodejce, kde můžete učinit objednávku.
Podmínky užití webu | Ochrana osobních údajů | Zásady cookies