Co doopravdy obsahuje váš deodorant?

Rate this post
Pro většinu z nás je aplikace deodorantů každodenní rutinou, obzvlášť pak, když se věnujeme cvičení či dalším sportům. Být aktivní je nezbytná součást zdravého životního stylu, bohužel však bývá často doprovázeno nepříjemným zápachem.

Používání deodorantů je pak jedno z nejrychlejších řešení, jak se takového problému rychle zbavit. Sáhnout do poličky pro jeden z takových kousků je sice pohodlné, ale člověk by si měl uvědomit, že množství deodorantů obsahuje také pár škodlivých látek. Takže příště, když budete stát v obchodě u poliček s deodoranty, zkuste mrknout na složení a být více ostražití při výběru.

Vyhnout byste se měli především následujícím látkám:

Hliník

Souvislost mezi používáním deodorantů a vznikem rakoviny prsu je téměř vždy přičítána tomuto kovu, který se v antiperspirantech používá k “blokaci” našich pórů a ke zmírnění pocení. Výzkumy ukazují, že vstřebávání deodorantu do kůže může ovlivňovat estrogenové receptory a podporovat tak vznik rakoviny prsu.

Karagenan

Vedlejší produkt červené řasy, který se hojně používá jako stabilizátor, zahušťovadlo a emulgátor jak v potravinářských, tak v kosmetických produktech. V malém množství není příliš škodlivý, ovšem ve větším může způsobovat zažívací i střevní potíže, které bývají spojeny s rakovinou.

Propylenglykol

Sloučenina na ropné bázi, jejíž úkolem je zachování vlhkosti, bývá také používána jako nemrznoucí kapalina. Bylo prokázáno, že ve větších dávkách způsobují poškození centrálního nervového systému a jater.

Ftaláty

Tyto látky se nejčastěji používají jako změkčovadla při výrobě PVC. Jsou velmi nebezpečnými látkami, které mohou jak ohrozit přímo zdraví člověka, tak také kontaminovat vodu, ovzduší, půdu. V kosmetice se používají především k udržení vůně. Obzvlášť nebezpečné jsou tyto látky pro děti a těhotné či kojící ženy, protože jsou spojeny s vyšším výskytem buněčných mutací a vrozených vad.

Úplně nejlepší možnost, jak se vyhnout těmto lákám, je vytvořit si parfém doma. Avšak i ti pohodlnější z vás na trhu určitě najdou čistě přírodní produkty, které tyto jedovaté látky neobsahují.
Jak jste na tom vy? Jaké deodoranty používáte? Díváte se při jejich nákupu na složení?

Deodorant
Doporučujeme
300x600.png


Služby a produkty zde prezentované nelze objednávat na tomto webu. Kliknutím na příslušné propagační odkazy přejdete do e-shopu prodejce, kde můžete učinit objednávku.
Podmínky užití webu | Ochrana osobních údajů | Zásady cookies