Co je zdravý životní styl?

Rate this post
Co to je vlastně ten zdravý životní styl, o kterém, hlavně v dnešní době všichni tolik mluví? Jak ho správně provozovat a žít podle toho? Je to vcelku jednoduché, stačí dodržovat určitá pravidla. Pravidly se myslí pravidelný pohyb, pestrá a vyvážená strava. Musíme myslet i na dostatek spánku, který je nesmírně důležitý, ačkoliv většina lidí to nedodržuje – poté vznikají různé nemoci a vážné problémy, kterým lze lehce předejít. Vypněte tu televizi a běžte se radši vyspat!

Pravidelný pohyb

Jestliže chcete nabrat svalovou hmotu, tak nemusíte ve fitku dřít 6 dní v týdnu, právě naopak! Ideální je třikrát, čtyřikrát do týdne, protože svaly potřebují nějaký čas na regeneraci a tělo na odpočinek. Jestli chcete zhubnout, nebo se udržet „pouze“ v kondici, můžete zkusit různé aerobní činnosti. Jízda na kole, plavání, běh, tenis a cokoliv podobného. Proč se omezovat pouze na jednu sportovní aktivitu, když si to můžeme udělat zábavnější? (TIP: cvičit/sportovat je nutné aspoň 35 minut pro nastartování organismu).

Kvalitní jídlo

Zdravý životní styl je hlavně o jídle… kvalitním jídle. Tělo je jako motor a potraviny jeho palivo. Tím by se měl každý řídit, protože zdraví máme jen jedno! Vhodné je vyřadit z jídelníčku smažené a tučné, které většinou nemají vysoké nutriční hodnoty a jsou dobré jen v tvoření tukových zásob. Naopak vhodné je konzumovat potraviny tzv. RAW, což jsou potraviny tepelně nezpracované a obsahující nejvíce výživných látek. Strava by měla být pestrá a komplexní. Ovoce, zelenina, vláknina a tak i maso, by nemělo chybět ve vašem pestrém jídelníčku! (TIP: jíst by se mělo 5x až 6x denně). Inspirace na ZDRAVÉ RECEPTY.

Diety

Snažíte se zhubnout a pořád se to nedaří? Možnou variantou mohou být různé diety. Na internetu je několik článků, kde si stačí jen vybrat. A že je, z čeho vybírat! Mezi nejoblíbenější a nejrozšířenější nyní patří ketonová dieta (proteinová dieta), Atkinsova dieta a Dukanova dieta.

Zdravý životní styl
Doporučujeme
300x600.png


Služby a produkty zde prezentované nelze objednávat na tomto webu. Kliknutím na příslušné propagační odkazy přejdete do e-shopu prodejce, kde můžete učinit objednávku.
Podmínky užití webu | Ochrana osobních údajů | Zásady cookies