Jak přejít na zdravý způsob života

Rate this post
Začínáte být nespokojeni s vaší fyzickou i psychickou kondicí? Odhalil váš lékař, že vaše tělo není ve stoprocentní kondici a že z velké míry za to může váš styl života? Nechcete jen čekat na to, až se váš zdravotní stav ještě zhorší, ale chcete své tělo co nejdříve dostat do lepší kondice a lepšího stavu? V drtivé většině případů je zapotřebí důkladným způsobem změnit styl života. Jak na to a čím začít?

Začněte jídelníčkem

Změnit styl života z nezdravého na zdravý, je přáním velkého procenta českých obyvatel. Bohužel velké procento lidí také tento přechod nezvládne nebo nevydrží. Změna stylu života se může zdát jako náročný úkol, který je prakticky nesplnitelný. Někdy ani nevíme, kde a s čím správně začít. Měli byste si dávat postupné cíle a nejprve se zaměřit na zdravý jídelníček. Jídlo ovlivňuje kvalitu života výrazným způsobem a má také výrazný vliv na zdraví. Změna jídelníčku ještě nemusí znamenat, že jídla budou bez chuti a zcela jiná. Pokrmy se dají připravovat různými způsoby. Cibulová polévka lze připravit zdravě i nezdravě, což platí prakticky pro všechna jídla.

Snažte se zakomponovat zeleninu do každého jídla

Pro lidské tělo je důležitý vyvážený poměr vitamínů, minerálů, bílkovin a jiných živin, které z potravy čerpá. Velký obsah těchto látek mají zpravidla všechny druhy zeleniny. Měli byste se tedy snažit o to, abyste do každého jídla zakomponovali alespoň jeden druh zeleniny – v syrovém stavu nebo tepelně upravenou. Není to nic složitého. Místo klasických vepřových karbanátků si zkusíte připravit kapustové karbanátky.

Vynechejte nezdravé způsoby tepelné úpravy

Není důležité jen to, jaké jídlo jíte, ale také kolik ho jíte, jak ho jíte a jakým způsobem se jídlo připravuje. Především na tepelnou úpravu pokrmů byste se měli zaměřit. Preferujte vaření ve vodě, vaření v páře nebo zapékání a pečení v troubě. Vynechejte smažení a pečení na pánvi na oleji. Když už budete péci na pánvi na oleji, využívejte zdravější oleje, jako například dýňový olej nebo olivový olej.

Zdravý styl života
Doporučujeme
300x600.png


Služby a produkty zde prezentované nelze objednávat na tomto webu. Kliknutím na příslušné propagační odkazy přejdete do e-shopu prodejce, kde můžete učinit objednávku.
Podmínky užití webu | Ochrana osobních údajů | Zásady cookies