Metabolic balance dieta a jídelníček

Rate this post
Hyppokrates kdysi řekl: „Ať je tvé jídlo tvůj lék, a tvůj lék ať je tvou potravou.“ Metabolic balance dieta se tímto řídí: je to inovativní, zcela přírodní výživový program, který přináší rovnováhu mezi hormony, optimalizuje zdraví a vede k úspěšné dlouhodobé regulaci tělesné hmotnosti. Tento program je podpořen 25letou vědeckou studií a je řízen specializovanými lékaři a nutričními vědci. Jaké jsou zásady metabolic balance diety a jídelníček se dozvíte z tohoto článku.

Základ diety metabolic balance

Základem programu je metabolické vyvážení organizmu – jedinečná schopnost vytvořit skutečně individuální nutriční plán opírající se o hloubkové analýzy z unikátních krevních hodnot, anamnézy a osobních preferencí. Váš osobní plán výživy označuje přesně, jaké přírodní potraviny byste měli jíst, aby se ve vašem těle zformovali biochemické změny nutné k dosažení vaší požadované hmotnosti a vašich zdravotních cílů.

Přírodní dieta

Výhodou metabolic balance diety je to, že je 100 % přírodní. Neexistují zde žádné předepsané injekce, pilulky, koktejly ani jiné předpřipravené potraviny. Stejně jako u jiných diet, i zde je ale potřeba vést si deník se zkonzumovanými potravinami a počítat kalorie. Všechny potraviny ale najdete ve svém oblíbeném obchodu nebo ještě lépe na zeleninových trzích od místních zemědělců.

Fáze programu

Celý program je rozdělen na čtyři fáze, kterými je třeba se řídit. Dále byste měli mít svého osobního trenéra (aspoň na začátku), který vás navede k dosažení své vysněné váhy a doporučuje opatření, které zabrání jo-jo efektu diety. Dieta je bezpečná a zdravá, není moc drahá a je jednoduchá. Navíc obsahuje dobré vlastnosti diet, které vás dovedou k úspěchu, a naučí vás zásadám zdravého stravování.

První fáze – přípravná

Délka této fáze je poměrně krátká – trvá pouze dva dny. Je určena k očištění těla, čehož se dosáhne tak, že dojde ke snížení množství přijímaných potravin a vyřazení nezdravých potravin.

Druhá fáze – přísná

Tato fáze trvá tak dlouho, dokud nedosáhnete své cílové hmotnosti. Stravování zahrnuje tři jídla denně s minimálně pětihodinovými rozestupy. Pět hodin je totiž doba, kdy dojde ke zpracování přijatých potravin. Hladu se obávat nemusíte – jídla jsou navržena tak, aby se skutečně zpracovávala po dobu stanovených pěti hodin postupně. U této fáze je extrémně důležitý pitný režim – pije se čistá voda, která odvádí uvolněné tukové buňky a toxiny ven z těla.

Třetí fáze – přechodová (odlehčená)

Tato fáze už není tak přísná jako fáze č. 2, a to zejména tím, že se přidávají další potraviny. Pravidla však zůstávají stejná jako ve druhé fázi.

Čtvrtá fáze – udržovací

Tuto fázi už byste měli dodržovat do konce života, aby byly účinky diety trvalé. Klient si může vybírat ze všech potravin, které má povolené, a občas (jednou za týden) může zhřešit – dát si zákusek, zmrzlinu či jinou oblíbenou potravinu. Doporučuje se aspoň dvakrát za rok zopakovat přísnou fázi.

Jídelníček

Vzhledem k tomu, že se jedná o individuální program na hubnutí, nelze přesně vypsat seznam potravin, které byste měli jíst, abyste zhubli. Obecná pravidla však zahrnout lze.

Přísná fáze – zásady:

 • V průběhu druhé fáze si vybíráte ze tří možností, co si dát ke snídani, obědu i večeři. Jídlo obsahuje cukry s dlouhým řetězcem (zelenina) a bílkoviny (maso, tofu, vejce, tvaroh). S ohledem na váhu klienta se množství potravin mění.
 • Každý klient navíc dostane seznam potravin, o které může obohatit svůj jídelníček – tento seznam obsahuje doporučené množství vody, počet plátků žitného chleba nebo knäckebrotu a ovoce.
 • Platí zásada, že žádná bílkovina nesmí být v jednom dni použita na více než jedno jídlo.
 • Jídlo začíná bílkovinou a končí ovocem. Netrvá déle než 60 minut.
 • Povolena je káva bez cukru, mléka či jiných přísad, a čaj, taktéž bez cukru a jiných přísad. Denně byste neměli vypít více než 3 šálky kávy a 3 šálky čaje.
 • Prvních čtrnáct dní není povolen žádný alkohol, džus, limonáda ani čaj. Jídlo se připravuje bez tuku – smažení je zakázáno.

Přechodová fáze – zásady:

 • Platí stejné zásady jako u přísné fáze, avšak je přidáno několik dalších potravin.

Proč dieta metabolic balance funguje?

Program odhaluje to, proč člověk ukládá a uvolňuje tuk. Základem jeho předpokladu je to, že lidské tělo je schopné produkovat (samo o sobě) hormony a enzymy, které jsou potřebné pro jeho fungování. Aby mohlo tělo správně fungovat, potřebuje „stavební materiál“ v podobě bílkovin, sacharidů a dalších živin, které získáváme z potravy. Plán diety metabolic balance se zaměřuje na ty potraviny, které jsou podstatné a životně důležité. Takže nutriční plán se snaží skloubit vaše hormony, enzymy a vaši biochemii.

Proč je metabolic balance úspěšný?

Existuje hned několik důvodů:

 1. Program metabolic balance je 100 % osobní a aktivně podporuje jedinečnou biochemii vašeho těla a jeho výživové potřeby. Stejně jako neexistují dva lidé, kteří mají stejné otisky prstů, neexistují ani žádní dva lidé, kteří mají stejné výživové potřeby. To znamená, že na rozdíl od jiných diet, je metabolic balance určen právě pro vás.
 2. Předepsané potraviny v plánu jsou unikátně navrženy tak, aby ovlivnili pozitivní změny ve vašem těle, zatímco zdravě a přirozeně snižujete své chutě. S touto dietou tedy netrpíte hladem.
 3. Ztráta tuku a hmotnosti probíhá vcelku rychle. Průměrný úbytek hmotnosti je 1,5 – 3 kg týdně. Naučíte se nové zdravé stravovací návyky a staré škodlivé návyky necháte za sebou a časem na ně zapomenete.
 4. Na dietu nejste sami – doprovází vás kvalifiovaný nutriční poradce, který kontroluje průběh vašeho hubnutí. Kromě kontroly vás trenér dokáže povzbudit a motivovat. Osobní trenéři tvoří podstatnou část vašeho úspěchu.

Shrnutí

Dieta metabolic balance je zdravá dieta, kterou je možné držet celý život díky správnému a vyváženému stravování. Na váš úbytek na váze bude dohlížet odborník, který vám poradí s každým vašim problémem. Protože je dieta navržena přesně potřebám vašeho těla, účinky se dostaví rychle a trvale.

Metabolic balance dieta a jídelníček
Doporučujeme
300x600.png


Služby a produkty zde prezentované nelze objednávat na tomto webu. Kliknutím na příslušné propagační odkazy přejdete do e-shopu prodejce, kde můžete učinit objednávku.
Podmínky užití webu | Ochrana osobních údajů | Zásady cookies