Mobilní telefon je zabiják spánku

Rate this post
Žijeme v době, kde chytrý telefon už vlastní mnohdy dítě, které se sotva naučilo mluvit nebo důchodce, který je rád, když vytočí správné číslo na svou rodinu. Mobilní telefony se zkrátka rozšířili natolik, že se stali součástí našeho každodenního života.

Je sice fajn, jak nám toto chytré zařízení usnadnilo v posledních letech život, avšak měli bychom myslet na to, že stejně tak dobře jak se nám stalo užitečným nám může být i pravým opakem. Obzvláště v noci, když těsně před spaním trávíme svůj čas právě na těchto zařízeních.

Obrazovka neboli display mobilních telefonů ba dokonce tabletů totiž vyzařuje modré světlo, které nás drží při smyslech a doslova zastavuje produkci důležitého hormonu “melatoninu”, který v nás vyvolává spánek.

Není tedy divu, že většina lidí má dnes poruchy spánku.

Modré světlo ovlivňuje spánek

Trávíte-li přes spaním svůj čas na mobilním zařízení, může být pro vás usínání náročnější záležitostí než u osob, jenž minimálně hodinu před spánkem se tomuto světlu vyhýbají a dávají si od něj po celém dni pauzu.

Nejen, že usínání díky tomuto světlu je náročnější, ale i přesto, že se vám již podaří usnout, je dosti pravděpodobné, že kvalita spánku nebude dostačující a vy se tak po prospané noci budete cítit unaveně stejně tak, jako kdybyste nespali vůbec.

Jak se zbavit zlozvyku, který nás nutí před spaním využívat telefon?

Existuje přece nespočet jiných možností, jak efektivně využít svůj čas předtím, než se rozhodneme ulehnout do svých milovaných postelí a věřte, že brouzdání po facebooku mezi ně nepatří.

Jaké jsou tedy možnosti?

 • Užívejte si přítomnost své drahé polovičky bez toho, aniž byste se dívali do jakýchkoliv obrazovek, které vyzařují světlo
 • Poslouchejte uklidňující hudbu
 • Čtěte knihy
 • Protáhněte se krátkou rozcvičkou
 • Věřte, že jakmile se naučíte odolávat svému mobilnímu telefonu v období před samotným spánkem, váš spánek bude mnohem kvalitnější.

  Tento článek je sice zaměřen na mobilní telefony, ale to jen proto, že právě ony mobilní telefony bývají před spánkem nejvíce využívány. Samozřejmě však platí, že jakékoliv LED osvětlení apod. zhoršují kvalitu našeho spánku.

  S tímto magazínem bydlení se dozvíte, jak podpořit zdravý spánek prostřednictvím kvalitně vybavené ložnice. Tím eliminujte problémy se spánkem.

  Mobilní telefon
  Doporučujeme
  300x600.png


  Služby a produkty zde prezentované nelze objednávat na tomto webu. Kliknutím na příslušné propagační odkazy přejdete do e-shopu prodejce, kde můžete učinit objednávku.
  Podmínky užití webu | Ochrana osobních údajů | Zásady cookies