Potraviny, které vám zlepší imunitní systém

Každý z nás se během svého života již stal obětí nějaké nemoci, což jen potvrzuje šance na to, že se v budoucnu můžeme opět touto nemocí lehce nakazit, protože náš imunitní systém není natolik silný, aby se dokázal ubránit.

Chceme-li však, aby se tak nestalo a náš imunitní systém byl vůči nemocem odolnější, budeme muset dodržovat několik snadných pravidel, mezi které patří např. správná hygiena, cvičení a dobré stravovací návyky.

My si zde dnes nebudeme popisovat jednotlivé kroky, ale vrhneme se pouze na jeden z nich a to ten nejobtížnější, kterým jsou stravovací návyky.

Každý kdo se již rozhodl dodržovat zdravý životní styl má téměř vyhráno, jestliže konzumuje následující potraviny.

Které potraviny jsou dobré pro náš imunitní systém?

Brokolice

Tato potravina bývá často zmiňována v zahraničních seriálech a má to své důvody. Brokolice je totiž ideální zeleninou, která pomáhá při detoxikaci organismu v těle. Mimo jiné také obsahuje vitamín C a různé aminokyseliny.

Borůvky

Tento druh ovoce na rozdíl od ostatních je znám převážně tím, že má velmi vysoký obsah antioxidantů.

Houby

Jelikož houby obsahují značné množství vlákniny, bílkovin, vitamínů skupiny B a vápníku, jsou ideální potravinou pro zlepšení našeho imunitního systému.

Česnek

O česneku jsme si zde už jednou psali. Je však dobré si jeho pozitivní účinky na naše zdraví a celkovou imunitu připomenou v článku “Česnek a jeho léčivé účinky”.

Imunitní systém
Doporučujeme
300x600.png


Služby a produkty zde prezentované nelze objednávat na tomto webu. Kliknutím na příslušné propagační odkazy přejdete do e-shopu prodejce, kde můžete učinit objednávku.
Podmínky užití webu | Ochrana osobních údajů

Podmínky