Proč nehubnu, když cvičím a jím zdravě?

Rate this post
Ano, paradoxní situace, do které se můžeme velice jednoduše dostat. Změníme jídelníček, chodíme cvičit, dodržujeme zdravý životní styl a přesto se každý den s velkými obavami postavíme na váhu, abychom opět zažili ono zklamání – zase to nefunguje.

Vše začíná v hlavě

Psychika je důležitou a nedílnou součástí každého člověka, a ať chceme nebo ne, ovlivňuje chod celého našeho organismu. V prvé řadě musíme věřit sami sobě, radovat se ze sebemenších úspěchů a dokázat si, že postupnými kroky dojdeme k našemu cíli. Je jasné, že musíme vycházet z reálných možností, nemůžeme ohrožovat svoje zdraví a chtít, abychom vypadali jako chodící kostlivci. To by byl opět opačný nežádoucí extrém. Cílem je – vypadat a cítit se dobře a být sami se sebou spokojeni takoví jací jsme. Toho dosáhneme životosprávou, kam patří i zdravá strava.

Strava

Můžeme říci, že přibližně 80% našeho úspěchu bude především v každodenním jídelníčku. Je důležité si uvědomit, co a kdy vlastně konzumujeme. Strava musí být složena správným poměrem bílkovin, sacharidů a tuků. Jídlo přijímáme minimálně 5x denně a každou porci doplníme ovocem, zeleninou. Nezapomínejte, hladověním ničeho nedosáhnete! Spíše naopak, jsou jedinci, jejichž metabolizmus je nastaven tak, že hladověním právě naopak tloustnou. Samozřejmostí je i dostatek tekutin – pijeme nejlépe neperlivou kvalitní vodu. Bez vyvážené stravy tedy ničeho nedosáhneme.

Cvičení

Pohyb je nutný, je součástí našeho zdravého života. Není to jen cvičení a trénink ve fitku, je to i obyčejná cesta pěšky do práce, odpolední procházka, či několik hodin strávených s dětmi na hřišti. Možností je spousta, každý den najdeme něco, co pro své zdraví a vysněné hubnutí uděláme. Po návštěvě fitness centra následuje příjemná únava a spokojená mysl, že jsme něco udělali sami pro sebe. A právě odpočinek a relaxace jsou stejně důležité jako pohyb. Bez pohybu a následného odpočinku také nebudeme hubnout, naše tělo musí mít prostor pro svoji regeneraci a vědět, kdy může pro něj zcela nepotřebné tuky spálit. A my mu k tomu dáme prostor v podobě klidu.

Mějte se rádi

Držte se jednoho pravidla – vše dělejte s radostí, ne s odporem a usmívejte se na svět.

Redukce váhy
Doporučujeme
300x600.png


Služby a produkty zde prezentované nelze objednávat na tomto webu. Kliknutím na příslušné propagační odkazy přejdete do e-shopu prodejce, kde můžete učinit objednávku.
Podmínky užití webu | Ochrana osobních údajů | Zásady cookies