Spalovače tuků

Rate this post
Bohužel neexistuje žádný přípravek, který by nám pomohl zhubnout jen tím, že ho budeme jíst, pít či jinak dopravovat do těla. Vždycky bude potřeba ještě upravit jídelníček, zařadit pohyb – toto doporučení najdete na všech tabletách na hubnutí. Určité potraviny ale mají jisté vlastnosti, které můžeme při hubnutí využít. Patří mezi tzv. spalovače tuků.

Ukládání tuků v těle

Ať už tomu věříte nebo ne, vaše tělo ve skutečnosti nechce ukládat tuky. Místo komplikovaného počítání kalorií přijatých z jídla a různých triků na hubnutí se zaměřte na své vlastní tělo a jeho přirozený hlad a spánkové rytmy. To totiž dokáže samo o sobě omezit chutě, spalovat více tuků a zvyšovat energii člověka.

Vnitřní hodiny každého člověka

Výzkumy ukázaly, že naše vnitřní hodiny týkající se kontroly hladu a spánku jsou díky špatnému stravování rozbité. Výsledkem je pak to, že jsme chyceni do pasti, ze které nevíme, jak ven. Chytili jsme se do bludného kruhu, kdy naše tělo produkuje hormony hladu a našim chutím není možné odolat. Pokud se však z tohoto bludného kruhu dostaneme – spíme aspoň osm hodin denně a vyměníme nezdravá jídla za jejich zdravější varianty, můžeme své hodiny opět nastartovat.

Živiny k nastavení vnitřních hodin člověka

Následující živiny a zdraví prospěšné látky mají za úkol nastavit rozbité vnitřní hodiny člověka. Pokud se zaměříte na jejich konzumaci, uděláte první krok k hubnutí a ke správnému spánku.

Omega-3 mastné kyseliny

Pravdou je, že pokud naše strava obsahuje málo omega-3 mastných kyselin, přirozené rytmy v naší epifýze (část centra mozku) nefungují, což vede ke změnám v produkci melatoninu, což je náš hormon spánku. Naopak strava bohatá na omega-3 mastné kyseliny může posílit zdraví srdce, snížit riziko vzniku demence a zlepšit celkové zdraví člověka.

Bílkoviny

Bílkoviny dokážou navodit pocit nasycení na delší dobu. Trávením bílkovin je také možné spálit více kalorií, než když jíte tuky nebo sacharidy, protože trávení bílkovin je pro tělo obtížnější. Pokud víte, že nejíte dostatek omega-3 mastných kyselin, zaměřte se na konzumaci sardinek, lososa, halibuta, vlašských ořechů, lněných semínek a tmavě zelené zeleniny.

Hořčík

Bez hořčíku nemůže naše část mozku, která reguluje melatonin, dobře pracovat. Správná produkce melatoninu je důležitá pro nerušený spánek. Nedostatek hořčíku může vést ke vzniku sezónní afektivní poruchy a ke vzniku deprese.

Potraviny jako spalovače tuku

Následující potraviny dokážou pomoci tělu spalovat tuky. Základem je jíst správné potraviny ve správný čas – své tělo dobijete energií a zbavíte se neodolatelných chutí. Některé z potravin vám také mohou pomoci lépe spát a zhubnout.

Ryby

Téměř každý den přináší nové studie o rybách – jak je rybí maso zdraví prospěšné a důvody, proč bychom ryby měli jíst. Ryby obsahují velké množství omega-3 mastných kyselin. Pro hubnutí je dobré také to, že ryby jsou zdrojem bílkovin.

Oříšky

Ačkoli jsou oříšky plné tuku, dokážou zlepšit náladu díky svému obsahu hořčíku.

Mléko

Ačkoli spojení mezi vápníkem a hubnutím nebylo ještě zcela prokázáno, ukázalo se, že mléko může mí pozitivní vliv, co se břišního tuku týče. Prokázala to studie z roku 2010, která testovala sto žen v období před menopauzou. Ty, které pravidelně pili mléko a další potraviny bohaté na vápník, dosáhly významného snížení tuku v těle.

Višně

I višně dobře ovlivňují hormon spánku – melatonin. I když neexistuje žádný přímý důkaz, který dokazuje, že vám višně pomohou usnout, studie prokázaly, že zvyšují melatonin v těle. Melatonin je nejen dobrý na spánek, je také silný antioxidant. To znamená, že dokáže z těla odvádět škodlivé toxiny a zabránit tak velké spoustě nemocí.

Celozrnné obiloviny

I když jsou na tom kaloricky téměř stejně jako výrobky z bílé mouky, dokážou nám pomoci zhubnout. Obsahují totiž mnohem více vlákniny, která zajišťuje pocit sytosti a napomáhá správnému fungování trávicího systému.

Libové maso

Libové, nízkotučné maso je zdrojem bílkovin. Jejich prospěch jsme si již uvedli.

Zelený čaj

Pokud si dáte denně čtyři šálky zeleného čaje, můžete zhubnout více jak 3 kg za osm týdnů. Zelený čaj totiž zrychluje metabolismus.

Luštěniny

Luštěniny jsou zdrojem jak bílkovin, tak také vlákniny. Mimo to obsahují i železo – když tělo nemá dostatek živin, zpomalí svůj metabolismus.

Chilli papričky

Nejen chilli papričky, ale i další pálivé papričky obsahují kapsaicin, látku, která pomáhá spalovat kalorie. Můžete je jíst syrové, vařené, sušené nebo v podobě koření (například kajenský pepř).

Závěrem

Na trhu neexistuje nic zázračného, co by samo o sobě spalovalo tuky. Své hubnutí však můžeme podpořit určitými potravinami, které jsou známé jako spalovače tuku. Při plánování svého jídelníčku se tedy na tyto potraviny zaměřte, možná budete příjemně překvapeni.

Spalovače tuků
Doporučujeme
300x600.png


Služby a produkty zde prezentované nelze objednávat na tomto webu. Kliknutím na příslušné propagační odkazy přejdete do e-shopu prodejce, kde můžete učinit objednávku.
Podmínky užití webu | Ochrana osobních údajů | Zásady cookies