Sušené meruňky

Rate this post
Sušené meruňky jsou plné výživných látek, jako např. draslíku, železa, hořčíku, vápníku, mědi, manganu, zinku, vitamínů A a C a spousta dalších. Jsou měkké a mají jemnou  sladkou chuť, jsou skvělé jako svačinka pro rychlé doplnění energie ale také pro překonání chuti na sladké.

Vliv na zdraví

Sušené meruňky pomáhají při anémii, díky obsahu vitamínů A. jejich hodnoty zvyšují odolnost proti infekcím a zánětům v těle. Meruňky jsou vynikající jako podpora pro nervový systém kdy  pomáhají při stavech vyčerpání. Doporučuje se jako doplněk stravy pro lidi kteří trpí tetanií, vysoká hodnota hořčíků je dokonalá pro zahnání křečí apod.
Zpomalují stárnutí organismu a mají pozitivní vliv  na zdraví nehtů a vlasů.

Jak na sušené meruňky

Meruňky rozpůlíme a odstraníme jejich pecky. Poté vkládáme do vody okyselené kyselinou citrónovou, aby nezhnědly. Necháme je okapat na sítu a pak je sušíme řeznou plochou dolů. Pokud máte  sušičku ovoce, nemůže být nic jednoduššího, pokud ne, Můžete si dát rady i bez ní. 1. možnost: meruňky rozložíme v horkých letních dnech na síta a sušíme je na prudkém slunci šest dnů, nebo v troubě, nejprve při teplotě 50 °C, později zvýšíme teplotu na 60 °C, asi po 15 minutách . Při tomto postupu budou meruňky stále vláčné. K sušení se hodí dobře vyzrálé, nejlépe přezrálé meruňky. Pozor však na pecky, jsou silně jedovaté, a proto je uchovávejte mimo dosah dětí.

Původ meruňky

Tento strom pochází ze Severní Číny, kde stále planě roste. Na zpáteční cestě z válečných výprav po Indii ji do Řecka přivezl Alexandr Veliký. Později se dostala do Říma a odtud se její pěstování rozšířilo do celého Středomoří. V 18. století byla převezena do Severní Ameriky, kde se ujala v Kalifornii a ve státech podle Mississippi. Její dlouhá cesta však tímto neskončila.

Sušené meruňky
Doporučujeme
300x600.png


Služby a produkty zde prezentované nelze objednávat na tomto webu. Kliknutím na příslušné propagační odkazy přejdete do e-shopu prodejce, kde můžete učinit objednávku.
Podmínky užití webu | Ochrana osobních údajů | Zásady cookies