Tukožroutská polévka na hubnutí

Rate this post
Polévka se často uvádí jako nástroj, který nám může pomoci při hubnutí. Ale to nejen jako předkrm, jak jsme na to zvyklí, ale také jako hlavní jídlo. Existuje ale velké množství polévek, od řídkých vývarů po husté, krémové polévky, tukožroutská polévka na hubnutí – kterou ale zařadit do jídelníčku? A je dieta s pomocí těchto polévek zdravá? Opravdu tukožroutská polévka spaluje tuky sama o sobě?

Polévky a hubnutí

Výzkumy odhalily, že konzumace polévek dokáže člověka zasytit, takže toho sní méně a přijme tudíž i méně kalorií. Což je pro hubnutí to, co chceme. Konzumace polévek se pro nás zdá také schůdnější cestou jak se zaplnit, než pít sklenici vody před každým jídlem. Pokud se ale rozhodnete pro konzumaci polévek před hlavním jídlem, je třeba hlavní jídlo kaloricky odlehčit o kalorie, které přijmeme v polévce.

Polévky vhodné k hubnutí

Ve skutečnosti příliš nezáleží na tom, jestli si vyberete kuřecí nebo zeleninový vývar. Co je skutečně důležité, je celkový kalorický příjem. Zdravá a kaloricky přívětivá polévka by měla obsahovat jen vařenou zeleninu, popřípadě libové kousky masa. Polévka se tak stane dalším způsobem, jak začlenit zeleninu do svého jídelníčku.

Polévky, kterým bychom se měly vyhnout

Proto je lepší vyhnout se bohatším polévkám, zahuštěných moukou nebo zjemněných smetanou. Také čím méně přísad, tím lépe. Například brambory mohou způsobit přílišný obsah kalorií v polévce, smažená slanina či uzeniny také. Vyhněte se i polévkám, které obsahují sýr. Nedávejte si k polévce, kterou jíte před hlavním jídlem chléb, krutony ani nudle.

Polévka před hlavním chodem

Studie prokázaly, že ženy, které si před hlavním chodem dají polévku, snědí poté méně hlavního chodu. Takže pokud se bavíme o tom, zda polévku zahrnout nebo ne, odpověď je ano. Jen si dejte pozor na celkový kalorický příjem – jak z polévky, tak i z hlavního chodu. A vynechejte dezert. Ženy by v rámci polévky před hlavním chodem neměly sníst více než 628 kJ, muži 837 kJ.

Polévky jako hlavní chod

Tyto polévky už mohou mít vyšší kalorický příjem, přidat do nich můžeme i větší množství masa či nudlí. Tím, že hlavní jídlo nahradíme polévkou, můžeme ušetřit obrovské množství kalorií. Zkuste si například místo hovězího chilli uvařit fazolovou polévku se zeleninou, nebo místo těstovin s rajčatovou omáčkou si uvařte rajskou polévku s nudlemi.

Jak si vytvořit tukožroutskou polévku doma?

Přidávejte do polévky husté, nízkokalorické složky. Polévka je skvělou příležitostí, jak začlenit do jídla vitamíny a minerály, jaké potřebujete. Vhodnou potravinou do polévky je například mrkev, která obsahuje draslík a vitamín A, celozrnný ječmen, který obsahuje vitamín B a vlákninu, čočka, která obsahuje železo, nebo kuřecí prsa, které jsou zdrojem bílkovin a vitamínu B12.

Tukožroutská dieta

Na základě polévek byla vytvořena také dieta. Slibuje se v ní rychlý úbytek váhy až o 5 kilogramů. Avšak v této dietě není zahrnuto dostatečné množství živin, které tělo potřebuje, a proto by se neměla držet příliš často nebo dlouhodobě (to znamená déle než jeden týden). Jako u všech bleskových diet, i zde hrozí jojo efekt. Protože polévka obsahuje opravdu velmi malé množství kalorií, lze ji konzumovat v libovolném množství. Po celou dobu diety musíte ale vynechat pečivo, alkohol, sladkosti a cokoli smaženého.

Tukožroutská polévka – recept

Na tukožroutskou polévku budete potřebovat: 6 velkých cibulí, 4-5 rajčat, 2 zelené papriky, 1 svazek řapíků celeru, 1 bílé zelí, 1 kostku zeleninového bujonu a čerstvé bylinky. Z tohoto množství připravíte takové množství polévky, které by vám mělo vydržet na celý týden.

Příprava: Všechnu zeleninu nakrájejte a kromě rajčat vaříme do měkka. Poté přidejte rozmačkaná rajčata a ještě 20 minut dusíme. Osolte, opepřete a ochuťte bylinkami.

Dietní plán

  1. Dejte si polévku a k tomu jeden kilogram libovolného ovoce, kromě banánů. Vyberte si třeba meloun cantaloupe nebo vodní meloun, které mají nižší obsah kalorií než ostatní ovoce. Pijte neslazené nápoje, jako je čaj, voda či káva.
  2. Dejte si polévku a k tomu v průběhu dne snězte jeden kilogram jakékoli čerstvé zeleniny. Na večeři se odměňte pečenou bramborou na másle.
  3. Jíte polévku, ovoce a zeleninu (ale ne pečenou bramboru). Pokud jste jedli přesně podle návodu, měli byste v tento den být o 2 kg lehčí.
  4. Kromě polévky si dejte i 3 banány a jeden litr odtučněného mléka. To by mělo snížit vaše chutě na sladké, navíc vám tyto potraviny doplní draslík, sacharidy, bílkoviny a vápník.
  5. K tukožroutské polévce si v tento den můžete dopřát i 300 g vařeného masa – hovězího nebo kuřecího, výběr záleží na vaší chuti. K tomu máte dovoleno ještě 6 čerstvých rajčat. Důležité je vypít 2,5 litru čisté vody, abyste své tělo očistili od kyseliny močové.
  6. Dejte si aspoň jednu porci polévky a k tomu opět 300 g vařeného masa, které doplníte čerstvou zeleninou dle výběru.
  7. Opět si dejte aspoň jednu porci polévku a vypijte minimálně 2,5 litru vody. K tomu přidejte jednu porci hnědé rýže a čerstvou zeleninu. Po skončení tohoto dne byste měli být až o 5 kilogramů lehčí, než byla vaše původní váha.

Zbaví nás polévka tuků?

Název polévky slibuje, že by nám měla pomoci „sežrat nějaké tuky“. Odborníci na výživu ale varují, že při této dietě se zbavíte zejména svalové hmoty a vody. Pozitivní účinek polévky ale spočívá v tom, že napomáhá očistit organismus. Obsahuje totiž spoustu zeleniny, tedy vlákniny, která má pozitivní vliv na trávicí systém. U této diety nezapomeňte dodržovat pitný režim.

Tukožroutská polévka na hubnutí

Tukožroutská dieta patří mezi bleskové diety, tedy takové, které vám pomohou shodit poměrně velké množství vaší váhy za krátkou dobu. Nejedná se o dietu, kterou je možné držet dlouhodobě, tedy déle než týden. Hrozí jo-jo efekt. Pamatujte si, že za rok byste jakýkoli typ bleskových diet měli držet pouze jednou. Tukožroutská polévka je plná vitamínů a minerálů, neobsahuje však všechny živiny. Je vhodná zejména pro očistu těla.

Tukožroutská polévka na hubnutí
Doporučujeme
300x600.png


Služby a produkty zde prezentované nelze objednávat na tomto webu. Kliknutím na příslušné propagační odkazy přejdete do e-shopu prodejce, kde můžete učinit objednávku.
Podmínky užití webu | Ochrana osobních údajů | Zásady cookies